גבייה באמצעות הוראת קבע: iCount הולכים להפוך את זה לקלי קלות

מי שאינם גובים תשלום מידי "במקום" על מוצרים או שירותים, מוצאים את עצמם פעמים רבות "רודפים" אחרי לקוחותיהם בכדי לקבל את התשלום. הלקוח שכח, הצ’ק בדואר, חברת האשראי עושה להם עניינים, המחשב התקלקל וכן הלאה – לא חסרים עיכובים וסיבוכים אפשריים. התהליך במהותו פשוט להפליא – לידע את הלקוח כמה עליו לשלם, לקבל תשלום, להוציא קבלה וזהו פחות או יותר. אבל העניין מסתבך בשטח לעתים קרובות ומטיל עומס מנהלתי שהוא לא פרופורציונאלי בכלל, עבור תהליך עסקי פשוט מסוג זה. אז אם גם לכם נמאס לרדוף אחרי הלקוחות בענייני תשלום, כדאי שתכירו את האפשרות של גבייה מלקוחותיכם בהוראת קבע. היכן שאפשרות זו מתאימה, מדובר ממש על "עולם אחר". מה זה אומר?

האפשרות היעילה ביותר

יש כיום אפשרויות רבות לתשלום. מזומן, אשראי, העברה בנקאית, פייפאל ועוד. לכל אפשרות כזו יש יתרונות וחסרונות שונים ומגוון השלכות, הן עבור העסק והן עבור לקוחותיו. מה לגבי מצב שבו יש לכם לקוחות קבועים, אשר משלמים לכם פעם בחודש, סכומי כסף דומים למדי? האפשרויות שציינו מתאימות גם כאן, אבל אם יש לכם לקוחות רבים כאלה, הדבר עשוי להיות מסורבל למדי. במיוחד אם וכאשר הדברים לא הולכים חלק ולעתים קרובות, זה אכן המצב. לקוחות רבים אינם ממהרים לשלם. הדבר לא נמצא בראש סדר העדיפות שלהם. כך יוצא, שעסקים רבים מוצאים את עצמם "רודפים" אחרי לקוחות בנושא זה. אך ניתן לבצע גביית תשלומים מלקוחות באמצעות הוראת קבע בבנק או באשראי. מה זה נותן? ראשית, הוראת קבע פירושה ביצוע חלק מהדברים באופן אוטומטי. בנוסף, העברת הכספים תתבצע בזמן קבוע וידוע מראש. הדבר יקל על ניהול תזרים מזומנים, עבורכם וגם עבור הלקוחות. כמה שפחות עיכובים, טעויות ובזבוז זמן סביב נושא קבלת התשלום.

איך זה עובד בפועל?

אז מה צריך לעשות בכדי לנצל אפשרות זו? כיצד הדברים עובדים בפועל?

 

 

  • סיכומים עם הלקוחות – מבחינת לקוחותיכם, היתרונות שציינו קודם לכן גם כן משמעותיים. הלקוח למעשה ינצל תשתית שכבר זמינה עבורו (חשבון הבנק), בכדי להקל ולפשט את הדברים, גם עבור עצמו. כמובן, יהיה צורך לסכם איתו ולהגדיר פרטים לגבי מועדי הגבייה.
  • הקמת תשתית – בשביל שכל התהליכים האוטומטיים האלה יעבדו חלק, צריך קודם שיהיה מנגנון כזה. כלומר, שתהיה עבורו תשתית מתאימה. הדבר עשוי להיות כרוך בתיאומים מול בנקים, "מרכז סליקה בנקאי" (מס"ב), ספקי סליקה וספקי תוכנות ניהול עסקי שקשורות לתהליכים אלה, כגון מערכת הניהול של חברת iCount.
  • יצירת הוראת הקבע – הלקוח יגדיר בבנק שלו הוראת קבע, להעברת תשלום חודשית עבורכם.
  • בדיקה – עם התשלום הראשון שיבוצע בצורה כזו, תוכלו לבדוק מול הלקוח שהכול עובד הלכה. בשלב זה וגם בהמשך, אם תהיה תקלה, המערכת תדע לדווח על כך בצורות שונות ולנסות לחייב שוב בהמשך.

לסיכום

הפסיקו לרדוף אחרי לקוחותיכם! ככל הניתן, העניקו לעצמכם (וגם להם) ראש שקט, באמצעות גבייה תקופתית אוטומטית, בהוראת קבע.

נגישות