מחפשים עובד פרילאנס להנהלת החשבונות בעסק שלכם? תוכלו למצוא אותו באתר XPlace

מנהלי חשבונות ועסקים הולכים ביחד מאז ומתמיד. זהו ללא ספק אחד מסוגי המקצועות החשובים ביותר עבור ניהולו השוטף של כל עסק. לעתים דרוש עובד אחד כזה שעשוי להיות גם פרילנסר. אולי בעסק קטן או בעסק גדול שזקוק לעוד סיוע בניהול החשבונות. מה חשוב שתדעו לגבי מקצוע זה? מהן תועלותיו המרכזיות של מנהל חשבונות עבורכם? והיכן תמצאו אותו?

 

מענה לניהול הכספי השוטף

מנהל חשבונות מטפל בניהול הכספים הבסיסי של העסק. הוא יכול לפעול לצד מנהל כספים, בעיקר בעסק גדול או שלא. אך הנהלת חשבונות חייבת להיות בעסק. שירותי הנהלת חשבונות זמינים מעסקים שמתמחים בכך. יש גם לא מעט עובדים עצמאיים בתחום הנהלת החשבונות, כולל במודל העסקה של פרילנסר. כך שניתן להעסיק מנהל חשבונות שכיר, פרילנסר או שילובים שונים של השניים. הכול תלוי בדרישותיו של העסק הספציפי.

 

תפקיד מנהל החשבונות

כעקרון, אין חובה בחוק להיעזר במנהל חשבונות. מצד שני, יש חובות ברורות, לגבי ניהול חשבונות מוקפד בעסק. מול רשויות המס, ביטוח לאומי, בנושא העסקת עובדים, תשלום משכורתם ועוד. הניסיון לטפל בכך לבד, יטיל עומס לא מעט על בעלי עסקים. מה גם, שרובם לא מתמצאים בכך מספיק. אנו מדברים על נושא קריטי, מבחינת התנהלות כספית בצורה חוקית. לכן, יש את כל הסיבות הטובות, לעבוד עם מנהלי חשבונות מקצועיים ומנוסים. כך יהיה לכם ראש שקט בידיעה שאתם מתנהלים כחוק וגם תיהנו מתועלות עסקיות שונות שעשוי להביא לכם איש מקצוע כזה. כמובן, תהיו פנויים יותר להקדיש את זמנכם, למה שיותר מרכזי בפעילותכם העסקית הראשית.

 

לא רק חישובים ובירוקרטיה

מבחינת מושגים, חשוב לשים לב להבדל בין שני סוגי מקצוע קרובים ומשלימים. מנהל חשבונות מטפל בניהול חשבונות בסיסי של העסק, כגון ניהול משכורות, חשבוניות, מלאי וכדומה. רואה חשבון הוא מקצוען ברמה גבוהה יותר, אשר מחייבת השכלה אקדמית. כמו כן, בשונה ממנהל חשבונות, רואה חשבון רשאי לייצג עסקים מול כל רשויות המס. בין אם אתם בוחרים מנהל חשבונות או רואה חשבון או גם וגם, אנשי מקצוע אלה תורמים לעסקים שעובדים איתם, באופן רחב ומשמעותי. הדבר מתבטא בין השאר ב

  • צמצום סיכונים – ניהול מוקפד מסוג זה, מצמצם סיכונים ממקורות כספיים. הנהלת החשבונות עשויה בין השאר לזהות נורות אדומות ואינדיקטורים לשיבושים בהתנהלות השוטפת. אולי בגלל טעויות ואולי בגלל מעילה בכספים. אך מוטב שתדעו על כך בהקדם.
  • שיפור תזרים המזומנים – עסקים רבים מסתבכים סביב נושא תזרים המזומנים. הם עסוקים במלחמת הישרדות יום יומית ורואים רק את השורה התחתונה, כגון מצב חשבון הבנק, לצד ההכנסות היומיות. אלא שתזרים המזומנים הוא דבר מורכב. אם לא מנהלים אותו בתשומת לב, עלולים להיות מופתעים ולהסתבך כספית שלא לצורך. הנהלת חשבונות טובה עשויה להקל מבחינה זו. לשם ההמחשה: עשוי להיות מצב שבו ההכנסות החודשיות פחות ההוצאות מסתכמות ברווח, אך למרות זאת חורגים ממסגרת האשראי בבנק. איך זה קורה? בגלל (למשל) שביום עסקים ספציפי, היה אוסף הוצאות גדולות בבת אחת, שגרם למצב חשבון הבנק שלכם לצלול בחדות. יש לכך פתרונות שונים, אך הכול מתחיל מהתנהלות מחושבת, בכדי לצפות מצבים כאלה מראש.
  • חשיפת הזדמנויות – מנהל חשבונות מנוסה, יכול להציג בפני בעלי עסקים הזדמנויות שונות סביב ההתנהלות הכספית השוטפת. אלה הזדמנויות להתנהלות במסגרת החוק, אשר ימקסמו את רווחיו ויצמצמו את ההפסדים.

 

לסיכום

לאור כל זאת, ברור שכדאי להשקיע תשומת לב רבה בבחירת מנהל חשבונות לעסק שלכם. ותוכלו להתחיל זאת מאתר Xplace.

נגישות