עידו עוז מייעץ: כך כדאי לקחת הלוואה לטובת הקמת עסק

החלטה לגבי הקמה של עסק היא ללא ספק החלטה בעלת השפעה משמעותית לא רק על העתיד שלכם אלא גם על כל בני המשפחה. למעשה תהליך של הקמת עסק בכל תחום מחייב המידע לא רק בדרישות רגולטוריות של החוק אלא גם באיתור של מקורות מימון אשר יאפשרו לכם להניע את העסק קדימה ובהתאם לכך להוביל ליצירה של עסק משגשג לאורך זמן. על מנת לסייע לכם לקחת הלוואה לטובת הקמה של עסק בחרנו להיעזר בעידו עוז אשר מכהן כמנהל ומייסד של חברת חכם משכנתאות, כל זאת לטובת קבלת החלטות בנוגע להלוואה אשר תסייע לכם להגשים את החלום.

לקיחת הלוואה – אפשרויות רבות

אם עד לפני מספר שנים לקיחה של הלוואה התבצעה אך ורק דרך גופים בנקאיים כיום ניתן לקבל הלוואות דרך גופים שונים אשר כוללים בין היתר את חברות האשראי, חברות ביטוח לצד קרנות אשר תומכות בעסקים ומעניקות להן תנאים מצוינים לטובת קבלת הלוואה. במידה ואתם מחליטים לפנות לבנק לקבלת הלוואה, עידו עוז מסביר כי תידרשו להציג את כל המידע אודות העסק, ועל כן רצוי להגיע לבנק כאשר אתם מגיעים עם תכנית אסטרטגית אשר מציגה את צפי ההכנסות וההוצאות וזאת מתוך מטרה להגדיל את היכולת לקבל הלוואה בתנאים נוחים.

שימו לב כי פרמטר אשר משפיע באופן משמעותי על היכולת שלכם לקבל הלוואה מהבנק נובע גם ההתנהלות האישית שלכם. אם דירוג האשראי נמוך בעקבות אי פירעון של הלוואות, יכול מאוד להיות כי הבנק לא יאשר לכם את ההלוואה או יעניק לכם הלוואה בתנאים שבהם תתקשו לעמוד, ועל כן רצוי לקבל ליווי מקצועי מטעם מומחה לתחום, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לקבלת תנאים מצוינים שיניבו לכם את היכולת להגשים את החלום, ולפתוח את העסק.

 

 

הלוואה בערבות מדינה – אופציה נהדרת בעבור בעלי עסקים

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר בעלי עסקים מחליטים לקחת הלוואה בערבות מדינה, וזאת מאחר ומדובר בפתרון אשר מאפשר לבעלי עסקים לקבל הלוואה בתנאים נוחים, ועם דרישה לביטחונות נמוכים. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי אם אתם רוצים לקחת הלוואה מהסוג הזה, אתם יכולים לקבל אותה רק במידה ואתם מתחייבים לפתוח חברה או עסק מורשה, כאשר סכום ההלוואה מתחיל באלפי שקלים ויכול להגיע גם למאות אלפים. עידו עוז בעל ניסיון מציין כי רצוי עוד לפני הדשת הבקשה להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בתחום הזה, בייחוד בשל העובדה כי במסלול הזה את נדרשים להשקיע כ-30% מההון העצמי. אם אתם לא מסוגלים לעמוד בכך, לא תוכלו לקבל את ההלוואה. בשל כך, מומלץ לקרוא היטב את התנאים לפני שמחליטים לגשת ולהגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה, כחלק מתהליך של קבלת החלטות.

לסיכום

קבלת הלוואה לטובת הקמה של עסק מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להגשים את החלום, ולהוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו תוכלו לא רק למנף את העסק אלא גם לקבל תנאים מעולים. אולם, בשביל לקבל את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר, מומלץ קודם כל להתייעץ עם אנשי מקצוע לטובת בחינת ההון האישי וכן יצירה של תוכנית אסטרטגית, לצד השוואת מחירים בין הערוצים השונים – החל מהבנקים ועד להלוואות בערבות המדינה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לקבלת החלטות נבונה אשר במסגרתה תוכלו לקבל את הכסף, ולהניע את העסק לעבר הישגים משמעותיים.

נגישות