מקדמים את הנוער בארץ: הכול על עמותת אחינועם בראשית איל, משה ורפי אדרעי

קידום של בני נוער מהווה חלק בלתי נפרד מהמשימה של עמותת אחינועם אשר הוקמה בשנת 2018. העמותה אשר מצליחה לסייע באמצעות שורה של תוכניות חברתיות פורצות דרך וכן מתנדבים רבים משלבת בין עשייה חברתית ענפה לבין סיפור מעורר השראה שמגיע עוד מתקופת הקמת המדינה, וזאת בעקבות מותו של בן המשפחה רפי אדרעי ז"ל. כיצד הסיפור של רפי והשכול הוביל להקמתה של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

ממשיכים את המורשת של רפי טדרעי

רפי אדרעי ז"ל נהרג בגיל 24 בלבד לאחר שלחם באומץ לב במלחמת יום העצמאות. עוד בילדותו התבלט רפי אדרעי בתפקידו כמדריך בתנועת הנוער העובד והלומד, ובהמשך גם הצליח להגיע לתפקיד של המדריך הראשי. גם בצבא הוא עסק בפעילות חברתית, אולם בעקבות פרוץ המלחמה הוא לקח חלק פעיל בהגנה על העיר צפת בה נולד וגדל, עד אשר הצטרף לכוחות הלוחמים ונהרג כתוצאה מרסיס שחדר לעורפו. מותו בגיל צעיר הותיר את בני משפחתו המומים וכאובים, בייחוד על רקע סיפורי הגבורה שנקשרו בשמו, כאשר אחד מהם התרחש עוד לפני פרוץ הלחימה כאשר עלה על גג של מלון ותלה שם את דגל ישראל מאולתר. בזמן הלחימה הוא לקח חלק פעיל בהגנה על המולדת, בייחוד על רקע העובדה כי היה מומחה לסליקה של נשק ואף השתמש ביכולת שלו לטובת התמודדות עם האויב וכן שמירה על ערים רבות שהיו תחת מתקפה. למרות שיכל להישאר באזור שקט יותר, הוא בחר לצאת ולהילחם, ובכך מצא את מותו בגיל צעיר מאוד ועם שפע של סיפורים שנקשרו בשמו.

את הכאב החליטו בני המשפחה לתעל לטובת עבודה קהילתית, כאשר אחד מהפרויקטים הראשונים היו הקמה של בית יד לבנים במימון ציבורי בגובה של כ-3 מיליון ₪. לאחר הגיוס המוצלח, החליטו בני המשפחה להמשיך בפעילות, וזאת ידי הקמה של עמותת אחינועם שמצליחה מזה שנים רבות לתמוך בבני הנוער במדינת ישראל, ובייחוד באזור הפריפריה.

 

 

עמותת אחינועם – שווין הזדמנויות וצמצום פערים

עמותת אחינועם הוקמה על ידי בני המשפחה הצעירים של משפחת אדרעי –  רפי אדרעי הקרוי על שמו של דודו האהוב, משה אדרעי וכן איל אדרעי. את העמותה הקימו האחים מתוך מטרה לדאוג לשווין הזדמנויות וכן צמצום פערים בחברה הישראלית, בייחוד על רקע ההבנה כי מי שנפגע כתוצאה מהפער הזה הם דור העתיד של מדינת ישראל. על כן, רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות באמצעות פעילות פילנתרופית המתבצעת במסגרת של עמותת אחינועם לקידום המטרה הזו, כחלק מקידום ופיתוח של תוכניות חברתיות. בין התוכניות הבולטות ניתן למנות בין היתר חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה לתלמידים שידם אינה משגת, תוכנית ליווי אישית המיועדת בעובר נוער הסיכון, תוכנית ליווי המיועדת בעבור תלמידים המתגוררים באזור הפריפריה לצד תוכנית קידום לבני נוער המשתייכים לעדה האתיופית. זאת ועוד, המייסדים קידמו שיפוץ של ספרייה בעיר צפת בה נולדו וגדלו, כל זאת בהתנדבות מלאה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה ייחודית הפועלת ללא מטרות רווח מזה שנים ארוכות. למרות עשייה מבורכת היא הצליחה להישאר מתחת לראדר הציבורי, כאשר רבים אינם מודעים לסיפור העומד מאחורי ההקמה. באתר הרשמי של העמותה ניתן להתרשם מפעילויות נוספות שאותן מקדמת העמותה, כל זאת כחלק מסיוע לחברה הישראלית ועם שימת דגש על מתנדבים רבים אשר מצטרפים ובהתאם לכך מגשימים את החזון של עמותת אחינועם והעמודים בראשה.

נגישות