ישאיר אתכם חדים וישפר לכם את הריכוז: הכול על סגולות הכורכום

תבלין הכורכום הוא חלק בלתי נפרד מתפריט התזונה של לא מעט ישראלים בעקבות הטעם והצבעים העזים שמאפשרים לשדרג כל תבשיל, כמו למשל קארי הודי. אולם, האם ידעתם כי לכורכום מיוחסות גם סגולות בריאותיות בכל הקשור לתפקוד מערכות הגוף וכן שיפור ביכולת הקוגניטיבית המאפשרת להתרכז? בעידן שבו עובדים במגזר הפרטי כמו גם במקצועות כמו בתחום ההייטק סובלים מירידה ברמת הריכוז המשפיעה על הביצועים בעקבות שעות העבודה הרבות, בחינה של סגולות הכורכום היא בעלת פוטנציאל אדיר להישאר חדים כמו גם לשמור על רמת ריכוז גבוהות. על כן, זה הזמן להכיר את התוסף שמצליח לחולל מהפכה ומככב במדפים של חנויות הטבע, ולא בכדי.

כורכום – כל מה שרציתם לדעת אודות הסגולות המיוחסות לו

לא סתם מכונה הכורכם "תבלין זהב" מאחר ומיוחסים לו סגולות בריאותיות רבות, בעקבות חומרים פעילים המצויים בתוך השורש, כמו למשל כורכמין. מדובר ברכיב המצוי רק בכמות קטנה של כ-3% בלבד בתבלין, כאשר הספיגה של התבלין היא מועטה מאוד בעקבות ספיגה מופחתת של למעלה מ-40%, מה שגרם ללא מעט חברות מובילות להתחיל בתהליך של מחקר ופיתוח לטובת מיצוי של החומרים הפעילים בשורש של צמח לו מיוחסים יתרונות בריאותיים, שהופכים אותו לצמח נחקר מאוד גם בקהילה המדעית. לאור הביקוש הגבוה וכן ההבנה כי לא ניתן למצות את הרכיבים הפעילים באמצעות הפקה של תבלין, חברות רבות לפתח תוספי תזונה אשר מכילים ריכוז גבוה של כוכרמין אשר הוא נוגד חמצון עוצמתי אשר נלחם ברדיקלים חופשיים. הדגש בפיתוח של תוסף הוא ליצור אפקט משמעותי שיאפשר לאפשר את הספיגה של כוכרמין, מה שעשוי להוביל לשיפור תהליכים גופניים רבים לצד גם הגברת רמת הריכוז.

מעל-2,500 מחקרים שנערכו בכל רחבי העולם ואשר בדקו את ההשפעות של הכוכרמין על תפקודים שונים בגוף האדם הופכים אותו לאחד מתוספי התזונה הנחקרים ביותר, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לשלב אותו בשגרת התזונה, כחלק מיצירה של מענה אשר מגיע לידי ביטוי באמצעות ספיגה מוגברת של שורש הכורכום בגוף האדם, לטובת חיזוק תהליכים קוגניטיביים אבל גם פיזיים, כמו למשל הגנה על הלב לצד מלחמה בדלקות ואפילו במחלות ממאירות, כחלק מטיפול תומך שאינו מחליף את הטיפול הקונבנציונלי.

 

 

פיתוח יוצא דופן בעולם תוספי התזונה

המחקר הרב כמו גם היכולת למצות את שורש הכורכום מהווה פיתוח יוצא דופן בעולם תוספי התזונה אשר הפכו לחלק מהותי משגרת החיים של רבבות בכל רחבי העולם, כמו גם כאן בישראל. גם חברות ישראליות הצליחו לפתח תוספי תזונה ללא תופעות לוואי אשר מכילים את הכורכום, כאשר טווח המחירים הוא נגיש לכל כיס. יחד עם זאת, יש לא מעט חיקויים ברשת ועל כן חשוב מאוד לוודא כי אתם רוכשים את התוסף דרך חברה מוכרת, כחלק מהליך פיתוח ושיווק המתבצע במסגרת של תהליך ייצור קפדני המאושר על ידי משרד הבריאות. בנוסף, נטילה של תוסף מחייבת התייעצות עם רופא, כל זאת מתוך מטרה להוביל לשילוב של תוספי תזונה בשגרת היום יום.

לסיכום

תוסף המכיל ריכוז גבוה של כורכום הפך לאחד מהמוצרים הנמכרים ביותר בחנויות הטבע, וזאת בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות לתוסף הזה, בייחוד לאור העובדה כי מדובר בצמח מרפא שבו נעשה שימוש כבר לפני אלפי שנים לטובת טיפול בדלקות וכן מלחמה ברדיקלים חופשיים. ההשפעות נוגדות הדלקת המיוחסות לו לצד ריכוז גבוה של חומרים מזינים אשר עשויים לסייע לתפקוד המוח הופכים אותו למבוקש גם כאן בישראל, כמו גם במדינות רבות בעולם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות