חולמים על קריירה בהייטק מעבר לים? כך תעשו את זה

הייטק הוא אחד המקצועות שמאפשרים עבודה במדינות רבות אחרות. עובדי הייטק יכולים להנות מעבודה בחברה שפותחת סניפים מעבר לים, עבודה בחברות בחו"ל או אפילו עבודה מרחוק. רילוקיישן הוא דרך נהדרת לחוות את החיים בחו"ל ולשמור על ההכנסה ועל השגרה המשפחתית באמצעות דרכון פורטוגלי לבן הזוג, אך הוא מעלה שאלות רבות שעליהן נוכל לענות. שנתחיל?

האם כדאי לעשות רילוקיישן?

רילוקיישן למדינה זרה יכול להציף קשיים, אך עם המוטיבציה הנכונה תוכלו להתגבר עליהם ולהנות מחוויה בלתי נשכחת. לרוב, רילוקיישן כרוך בהעלאה בדרגה או בשכר (או גם וגם!), ולכן זוהי הזדמנות נהדרת להתקדם בקריירה ולהגיע למטרות שאתם שואפים אליהן. האפשרויות הרבות שנמצאות שם יכולות להיות שלכם, בין אם אתם מתעסקים בפיתוח תוכנות ל-IOS או שאתם כותבים קודים למשחקי מחשב. הקידום ייתן לכם עוד שורה מרשימה לקורות החיים, והכסף שנלווה להצעה הזאת עשוי לתת לכם את המוטיבציה להתחיל את התהליך. גם אם אתם מחפשים עבודה חדשה בחו"ל תהנו מהיתרון של הוותק שיש לכם בהייטק בישראל.

איך מתכוננים לרילוקיישן?

כשמדובר בהייטקיסטים שמחפשים עבודה באופן עצמאי, הדבר הראשון שתצטרכו לעשות הוא למצוא יעד שאליו אתם רוצים לעבור. מקומות העבודה שאליהם תתקבלו עשויים לעזור לכם לקבל ויזת עבודה כדי שתוכלו לעבוד שם באופן חוקי. פורטוגל היא אחד היעדים החמים בגלל מזג האוויר הדומה, האפשרות לקבל דרכון פורטוגלי לבן הזוג, למי שזכאי, החיים הנוחים והחופים המדהימים שתוכלו להנות מהם. אחרי בחירת היעד, תצטרכו להכין את המשפחה מבחינה נפשית וגם פיזית, למכור חפצים, לדאוג לוויזת שהייה לבני המשפחה, למקום עבודה ולבית ספר לילדים. דבר שלישי שכרוך בהכנה לרילוקיישן, לבצע ניתוק תושבות ולדאוג לבירוקרטיה כדי שלא ייפגעו הזכויות שלכם בארץ. ובסופו של דבר, לארוז את עצמכם ולנסוע ליעד. מומלץ לשכור או לקנות דירה לפני ההגעה כדי שתוכלו להגיע מייד לדירה החדשה.

 

 

איך מוציאים דרכון פורטוגלי לבן הזוג?

פורטוגל יעד אטרקטיבי לרילוקיישן, והיא נוחה במיוחד לאלה עם אזרחות פורטוגלית. כשאחד מבני הזוג הוא בעל אזרחות כזו, גם אם עדיין לא קיבל דרכון, גם בני הזוג יכולים להוציא על סמך הנישואים שלהם. בגלל היתרונות הרבים שיש לדרכון פורטוגלי שווה לשקול להוציא אחד כזה לבן הזוג גם אם תבחרו לעבור למדינה אחרת באיחוד האירופי, כי הגבולות החופשיים מאפשרים שהייה בכל אחת ממדינות השנגן. יתר על כן, ייפתחו בפניכם יעדים נוספים שאליהם אי אפשר להיכנס עם דרכון ישראלי, ולא תידרשו להוציא ויזה בנסיעות לארצות שדורשות ויזה כמו ארצות הברית, ובוודאי לא להמתין בתורים להוצאת הוויזה.

כדי להוציא אזרחות פורטוגלית, ראשית עליכם להירשם בפורטוגל כנשואים. רישום הנישואים במדינה זרה כרוך בהפקת מסמך שמוכיח את היותכם נשואים, כמו תעודת נישואים, שאותו צריכים לתרגם לשפת היעד באמצעות מתורגמן מוסמך ולגשת עם התרגום למשרד החוץ בשביל אפוסטיל. אם אתם נשואים יותר משש שנים או פחות, אבל יש לכם ילד משותף בעל אזרחות פורטוגלית, הסיכויים גבוהים לאישור הבקשה, כמובן אם אין לבן הזוג עבר פלילי.  במקרים אחרים שבהם בני הזוג לא עומדים באחד התנאים, ניתן להגיש בקשה על סמך קשר למדינה, כמו קשר באמצעות קרקע שיש להם שם, מגורים במדינה או ידיעת השפה הפורטוגזית, וכך לקבל את האזרחות.

לסיכום

עובדי הייטק נהנים מהאפשרות לעבוד במקומות רבים בעולם. אמנם, ישראל היא אחת ממעצמות ההייטק, אך האפשרות לעבוד בחו"ל עשויה להיות משתלמת ומהנה. אם לא קיבלתם הצעה לרילוקיישן מהעבודה הנוכחית שלכם, חפשו בעצמכם עבודה חדשה, הוציאו לבן הזוג אזרחות פורטוגלית אם אתם בעלי אחת כזו, וצאו להרפתקה חדשה. שימו לב שהוצאת דרכון פורטוגלי היא בעלת כמה שלבים, ולכן עדיף להתחיל את התהליך כבר עכשיו.

נגישות