מערכת ההפעלה הטובה בעולם: פיתוח ל-IOS הוא התחום המבוקש בהייטק

מערכת ההפעלה iOS היא בין מערכות ההפעלה הבולטות ביותר לסמארטפונים. פיתוח עבורה בולט גם הוא, במסגרת סוגי המשרות השונות שמוצעות למפתחי תוכנה. עוד על המערכת ועל הביקוש למפתחים עבורה, נרחיב ונסביר בסיכום הקצר הבא:

רקע קצר

עולם הסמארטפונים פרץ לתודעה הציבורית לפני לא מעט שנים. מאז, הוא הפך להיות חלק סטנדרטי מציוד המחשוב שבו משתמשים רבים, הן לשימוש אישי והן בעסקים. היכן שיש פלטפורמות מחשוב, בין אם זה מחשב אישי, סמארטפון או שרת, חייבת להיות מערכת הפעלה וכאן iOS נכנסת לתמונה. למערכת ההפעלה תפקיד מרכזי, גם בתפקוד השוטף של סמארטפונים וגם בפיתוח עבורם. לכן, מפתח iOS יכול למצוא המון אפשרויות תעסוקה, פשוט תודות לעובדה שמדובר במערכת הפעלה בולטת לסאמרטפונים. iOS היא מערכת ההפעלה המותגית של חברת אפל, עבור המכשירים המיוחדים שלה. בולט במיוחד כמובן, האייפון המצליח. במבט כללי על תחום מערכות ההפעלה לסמארטפונים, רואים שאת עיקר השוק תופסות שתי מערכות כיום – אנדרואיד ו-iOS. אנדרואיד מבוססת במקור על מערכת הקוד הפתוח לינוקס בהתאם לכך, היא פתוחה וגמישה. מערכת ההפעלה iOS יותר "סגורה" ומוגבלת על ידי חברת אפל. מצד שני, היא מערכת איכותית מאוד וגם במסגרתה מפתחים יכולים לעשות הרבה מאוד. יש לה יתרונות רבים, כגון תאימות למכשירים אחרים של אפל ועדכונים מהירים ומתמידים של המערכת. כמו כן, היא לא כוללת גרסאות שונות מיצרני סמארטפונים שונים, מאחר שמדובר כאן על יצרן אחד. גם לא תוספים שונים שמכניסים היצרנים. כך שהמפתחים עובדים מול מערכת די אחידה וסטנדרטית. אלה עשויים להיות יתרונות גדולים.

עוד על הפופולאריות והביקוש למתכנתים

סמארטפונים זוכים לתשומת לב רבה בציבור ובעסקים, מסיבות מובנות. הם פשוט מכשירים שימושיים ביותר. זה הוא הרקע, לכך שמפותחות עבורם אפליקציות רבות כל הזמן ואפליקציות קיימות עוברות שיפורים מתמידים. כל זאת, דורש מפתחים מיומנים. מערכת ההפעלה iOS היא מערכת טובה ומבוקשת, בעקבות היותה מערכת ההפעלה הסטנדרטית והיחידה בפועל, עבור מכשירי חברת אפל. אפל השקיעה בה רבות לאורך השנים והתוצאות ניכרות בשטח. מתכנתים בתחום זה מבוקשים מאוד, בין השאר מאחר שזהו תחום מיוחד מעט. רוב הסמארטפונים עובדים עם אנדרואיד ומתכנתים למערכת זו לא חסר. אם לעומת זאת מתמחים בפיתוח עבור iOS, עובדים למעשה בתחום מעט יותר מיוחד, אם כי עדיין בעל היקף משרות לא קטן. כמובן, התמחות בתחום מיוחד, מתבטאת גם בשכר גבוה.

 

 

בולטת בחברות השמה

מתכנתים שמחפשים עבודה בפיתוח עבור מערכת ההפעלה iOS, ימצאו זאת בקלות אצל חברות השמה אשר מתמחות בהייטק. לחברות אלה יש קשרים בחברות הייטק רבות וידע מוקדם לגבי משרות חדשות שנפתחות. כך שזו היא דרך טובה מאוד למצוא עבודה בתחום זה.

היכן עוד ניתן למצוא בכך עבודה?

עבודה בתחום זה זמינה לא רק דרך חברות השמה. ניתן למצוא משרות כאלה גם דרך מומחי השמה עצמאיים (מה שנקרא הד האנטרים), חיפוש ברשתות החברתיות השונות (לינקדאין במיוחד), בגישת חבר מביא חבר הידועה בהייטק, במסגרת לוחות דרושים אשר זמינים ברשת האינטרנט ולעתים גם במודעות דרושים באתרי חברות ספציפיות. לצד מקורות אלה, ישנם גם מקורות מעט יותר יוצאי דופן, כגון ירידי תעסוקה או גופי הכשרה למתכנתים, אשר לעתים מציעים סיוע במציאת עבודה לבוגרי הקורסים שלהם.

לסיכום

למי שמתעניין בעבודה כמפתח לסמארטפונים, כדאי בהחלט שלא לצמצם את האפשרויות רק לאנדרואיד. התמחות רק או גם במערכת ההפעלה iOS, עשויה להיות רעיון טוב מאוד.

נגישות