האם ליוצאי מסלולים נחשקים של חיל המודיעין כמו גאמא סייבר קל יותר להשתלב בשוק העבודה?

בשנים האחרונות תחום הסייבר רק הולך ותופס תאוצה. האם ליוצאי מסלולים נחשקים של חיל המודיעין כמו גאמא סייבר קל יותר להשתלב בשוק העבודה? כל התשובות לפניכם.

מה זה גאמא סייבר?

Gamma Cyber ​​הוא למעשה מסלול נחשק שמפגיש מסלולים רבים ושונים בעולם הטכנולוגיה. חלק מהמסלולים עוסקים בתכנות ופיתוח מערכות חכמות מתקדמות, חלקם באבטחת סייבר ואבטחת מידע, חלקם במחקר ופתרון אתגרים טכניים, ויש תחומי פעילות נוספים. אי אפשר באמת לפרט על כל מסלול ומה בדיוק עושה כל מסלול עקב סיווג.

האקרים ומי שיודעים כיצד להתנהג בעולם סייבר מתקדם יכולים להשתמש ביכולותיהם למטרות נבזיות כמו גניבת מידע, גניבת כסף, סחיטה ואיומים באמצעות יכולות הפריצה של מערכות אבטחה ומאגרי מידע והרס של תשתית פיזית. האקר אחד או קבוצת האקרים שהם מספיק מוכשרים ונחושים – יכולים לפרוץ כמעט כל הגנה שקיימת היום. חלק מההאקרים מונעים על ידי אידיאולוגיה, אחרים על ידי רווח כספי.

במהלך 20 השנים האחרונות, עולם הסייבר קיים גם במפעלים צבאיים וממשלתיים, כאשר יש הטוענים שבשנים הקרובות רוב המלחמות יוגדרו כ"מלחמות סייבר". בתוך כך, לתחום הזה ולעיסוק בו יש מגוון רחב של יתרונות, בואו נדבר עליהם.

מה היתרונות של התחום הזה?

בנוסף ליתרונות הרגילים של שירות בכל יחידה של חיל המודיעין, היתרון העיקרי שכבש את ליבם של מועמדים רבים הוא שמו של המסלול הזה, ועוד כמה יתרונות הנלווים אליו:

מסלול "גמא סייבר" יצר לעצמו​ שם רציני מאוד בעולם האזרחות, כך שגם ללא תואר ומחקר נוסף, אנשים המשרתים ביחידה יצליחו כמעט בוודאות למצוא עבודה רצינית בעבודתם האזרחית בשטח.

בחלק מההכשרה במסלולים שונים תעברו קורסים החופפים לקורסים לתואר, כך שתקבלו קרדיט לקראת התואר. בחלק מהמקרים אפשר ללמוד במקביל לתוכנית לתואר ראשון, כך שתוכלו לצאת משם עם חוויה מטורפת יקרת ערך בתעשייה, ולקבל קרדיט על התואר או אפילו להשלים את כולו. זה כמובן מהווה יתרון אדיר עבורכם.

 

האם ליוצאי מסלולים נחשקים של חיל המודיעין כמו גאמא סייבר קל יותר להשתלב בשוק העבודה?

 

הדמויות ביחידה זו מאוד מעניינות ומאתגרות. תשתפרו ותחשפו לטכנולוגיה מרתקת, ובמקביל תשפרו את עצמכם ואת החשיבה שלכם. מדובר בתחום סופר מאתגר שכל הזמן ייקח אתכם לקצה הגבול בכל הקשור ליכולות המקצועיות שלכם.

האם ליוצאי מסלולים כאלה קל יותר להשתלב בשוק העבודה?

הכשרה לתפקיד זה תקנה לך ידע וניסיון מעמיקים בכל תחומי המחשוב הקשורים לחומרת מחשב, מערכות הפעלה, פיתוח, הצפנה, תקשורת, מערכות חקירות ותוקפים. זה יאפשר לך לעשות קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה האזרחית שלך בתחום עם השחרור.

גם בפן האזרחי, אי אפשר לזלזל בחשיבותו של כוח ההייטק, בעיקר כוח הסייבר, כמנוע הכלכלי של מדינת ישראל. נתוני הממשלה לשנת 2021 על מיצובה של ישראל כמעצמה כלכלית עולמית במהלך מגיפת קוביד-19 אינם יוצרים יש מאין. טכנולוגיה עילית מניעה, משפיעה ומהווה משאב לאומי – ויש להתייחס אליה כך.

הידע של העולם הרשתי ומחקר אבטחת מידע של היום הוא בעל ערך רב. עולם הסייבר מתפתח כל הזמן והצורך בהגנת התקפות סייבר עולה מדי שנה. שליטה, ידע וניסיון בתחום הנטוורקינג מבטיחים קריירה מעניינת ומתגמלת במיוחד בעולם ההייטק.

לסיכום

אין ספק שליוצאי מסלולים נחשקים של חיל המודיעין, כמו גאמא סייבר למשל, קל יותר להשתלב בשוק העבודה. במאמר זה למדנו מה זה גאמא סייבר ואיך הוא תורם לעוסקים בו באזרחות.

נגישות