מביאים את העתיד לעסק שלך: הכירו את ארק אוטומציה!

עסקים רבים הם בעלי פוטנציאל להתייעלות ניכרת, תודות ליכולות שמציע כיום עולם האוטומציה, הרובוטיקה והמכונות. מבחינה זו, אין צורך לחכות לעתיד. הוא כבר כאן! אלא שבכדי למצות את הפוטנציאל האדיר שגלום בכך עבורכם, יש צורך לפנות לספק אשר מתמחה בתחומים אלה. החדשות הטובות הן, שיש ספק כזה בארץ, עתיר ניסיון ויכולות – ארק אוטומציה. מה חברה זו מציעה? למי השרות מתאים במיוחד? ומה עוד כדאי לכם לדעת על חברה זו ועל התחום שבו היא פועלת? הכול, בסקירה הקצרה הבאה.

מי זו ארק אוטומציה?

חברה זו הוקמה ומנוהלת בידי שחר חיאל, שהוא בעל ותק קרוב לעשרים שנה, בתחומים הרלוונטיים של תיכנון ופיתוח מכני, של מערכות הינע, פיתוח מכונות ובניית מכונות אוטומטיות וכן מוצרים מולטי-דיסיפלינריים. שחר הוא בוגר מסלול הנדסת מכונות בבית הספר צור, שהוא יוזמה של התעשיין סטף ורטהיימר, אשר ממוקם בגן התעשייה תפן בגליל המערבי. תחת הנהלתו, פועל בחברת ארק אוטומציה צוות מקצועי ומיומן, עתיר ניסיון וידע, כולל מהנדסי מכונות, מומחים לחשמל, בקרה ותוכנות PLC ואנשי הרכבה. בין לקוחות החברה, נמצאות חברות בתחומי ההייטק, חברות מסורתיות ואף יוזמות פרטיות שונות.

מהם השירותים העיקריים?

ארק אוטומציה מציעה שירותי פיתוח וייצור מערכות אוטומציה, רובוטיקה ומכונות, על פי דרישת הלקוח. כאמור, בין לקוחותיה יש לא מעט חברות הייטק. כמו כן, ניתן לקבל אצלה שירותי שדרוג טכנולוגיה קיימת, באופן אשר מסייע להוריד משמעותית עלויות ייצור. טכנולוגיה זו, עשויה להיות למשל מכונות בקווי ייצור, פיתוחים שונים של מכשור רפואי, פלסטיקה, חקלאות או תעשיה מסורתית. מבחינת רובוטיקה, החברה מתמחה במיוחד ברובוטים מהסוגים שישה צירים, סקרה ו"עכביש". שירותים אלה, מתאימים לעסקים אשר משתמשים או מתכננים להשתמש באוטומציה, רובוטיקה ומכונות. כמו כן, עסקים שונים עשויים להיות בעלי פוטנציאל ייעול בעזרת אמצעים כאלה, אולי אפילו ללא ידיעתם. התייעצות עם ארק אוטומציה עשויה להיות מועילה מאוד מבחינה זו.

 

 

שירותים ספציפיים ונוספים

באופן יותר ספציפי, ארק אוטומציה מציעה מגוון רחב של שירותים ומוצרים, כגון מכונות סדרתיות, מערכות בקרה תעשייתית ויישומי איסוף ועיבוד נתונים. באופן מיוחד, בולטים בין שירותיה

  • מכונות הרכבה – מכירת והתאמת מכונות הרכבה וקווי הרכבה רובוטיים. ארק אוטומציה מייצגת בתחום זה כמה יצרניות מובילות.
  • מתקני בדיקה – תכנון וייצור מתקנים לבדיקת מוצרים שונים. המתקנים מבצעים סימולציה של תנאי הפעלה אמיתיים של המוצר, כולל הדמיית הפעלה לטווח ארוך ("ניסויי האצת אורך חיים”). ניתן לבדוק בצורה כזו מגוון היבטים של המוצר, כגון עמידותו בתנאי מזג אוויר שונים, קשיחותו, בדיקת התוכנה שלו ועוד. כל הבדיקות כוללות אמצעי מדידה לשם איסוף נתונים מדויקים על התוצאות, באופן שמאפשר לנתח אותם בהמשך לעומק.
  • עיבוד שבבי ו-CNC – החברה מוכרת מכונות מסוג זה וגם ניתן להזמין ממנה שירותים בתחום זה.
  • ארונות חשמל תעשייתיים – ארק אוטומציה גם מפתחת ומייצרת ארונות חשמל מקצועיים לתעשייה, כולל הגנות שונות (הגנת התחשמלות, נחשולי מתח, זרם זליגה, עומס יתר או קצר). ניקיון האוויר שבארון וטמפרטורה נמוכה מ-50 מעלות, מושגים באמצעות מאוורר ומסנן.

דוגמאות מהשטח

אלה כמה דוגמאות מעניינות לפרויקטים שביצעה החברה בתחומים שהזכרנו:

  • לצמצם סיכון לעובדים אנושיים – תא רובוטי למעבדות חומרי נפץ.
  • קטיף ביעילות מרבית – מערכת רובוטית לקטיף תפוחים.
  • הרכבה עם דיוק ומהירות – קו הרכבה רובוטי.
  • פתרונות לדרישות מיוחדות – מתקן שמירת לחות ומכונה לציפוי מוט טיטניום.
  • להבטיח עמידה בתקנים – מכונת בדיקה לאירוסולים (בלוני גז שונים), אשר בודקת את עמידות הבלון לתקן ישראלי.
  • להבטיח עמידות בכל תנאי (סביר) – מערכת לבדיקת מיקרו מעבדים בטמפרטורות משתנות.

לסיכום

באמצעות חברה כמו ארק אוטומציה, תוכלו לקדם את העסק שלכם בהיבטי האוטומציה השונים והמכונות בכלל. כדאי לנסות.

נגישות