המדריך לשיפור התנאים: איך לבקש העלאה במשכורת ללא טעויות

כאשר מתקדמים בסולם הדרגות בעבודה, מהלך טבעי וברור מאליו הוא שיפור התנאים וזאת כחלק מהבנה כי שיפור תנאים הוא תנאי בסיסי להתקדמות בעבודה והישארות. בעידן שבו רבים מהעובדים מבינים כי שוק התעסוקה התרחב ותמיד יש הזדמנויות חדשות, ניתן בהחלט לפעול כבר עכשיו מתוך מטרה לקבל העלאה במשכורת. יחד עם זאת, בשביל להימנע מטעויות שעשויות לעלות לכם אפילו במקום העבודה, זה הזמן לקרוא את המדריך המיוחד שערכנו במיוחד בעבורכם.

סקר שוק

לפני שאתם מגיעים למעסיק שלכם עם דרישת שכר חדשה, חשוב מאוד לבצע סקר שוק מקיף ולבחון מהו השכר הממוצע לניסיון שלכם, כמו גם המקצוע אותו רכשתם במסגרת העבודה. לא פעם עובדים דורשים שכר שהוא מעל הממוצע, מה שעשוי לגרור  לא רק עוגמת נפש אלא גם "קפיצה מעל הפופיק" שאיננה תואמת את השכר. על כן, ביצוע של סקר שוק מקיף באמצעות טבלאות שכר ממעודכנות הווה את הדרך הטובה ביותר להגיע למשא ומתן מוכנים.

בלי אולטימטום

טעות נפוצה שעובדים מבצעים בתהליך של שיפור תנאים הוא מתן דרישה להעלאת שכר. אם אתם מציבים אולטימטום בפני המעסיק שלכם, היכולת שלכם להוביל למהלכים חדשים היא  מוגבלת עד בלתי קיימת, מאחר ואף אחד לא רוצה שיציבו בפניו אולטימטום. נהלו משא ומתן המתבצע במסגרת של שייח פתוח, וזאת מתוך מטרה להגשים את היעדים שלכם ובכך להוביל גם ליצירה של הסכם חדש שמגלם בחובו גם העלאה וכן שיפור התנאים הקיימים בעבודה.

המדריך לשיפור התנאים: איך לבקש העלאה במשכורת ללא טעויות

תזמון

התזמון הוא אלמנט קריטי בתהליך של שיפור תנאים. רצוי לתאם את הפגישה כאשר המצב של החברה בה אתם עובדים יציב. ניסיון להעלות את השכר כאשר מתרחש למשל גל של פיטורין או ירידה בנפח המשרה יוביל לכישלון מוחלט. בנוסף, רצוי לתאם את הפגישה עם המעסיק באמצע השבוע ולא בסוף השבוע, מאחר ולרוב מדובר בזמנים לחוצים מאוד למנהלים.

הקפדה על לבוש מכובד

מומלץ לתאם את פגישת השכר עם המנהל באופן אישי. לפני ההגעה לפגישה, הקפידו להגיע בלבוש מכובד ועם שימת דגש על מוכנות שמגיעה לידי ביטוי גם במסמכים שיכולים לסייע לכם לצלוח את המשא ומתן, כמו למשל ביקורות חיוביות מצד המנהלים, הישגים שהצלחתם להשלים ועוד. ככל שתהיו מדויקים יותר כמו גם עם רושם ראשוני טוב, כך הסיכוי שלכם לשפר את התנאים עולה בעשרות אחוזים.

לסיכום

כל עובד ועובדת יכולים וצריכים לשפר את התנאים שלהם בעבודה. בשוק עבודה תוסס, ישנן לא מעט הזדמנויות שאפשר לנצל, אולם לפני שמחליטים לעדכן את קורות החיים ולהתפטר, עברו על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ובכך תוכלו להוביל למערך שיוביל בסופו של דבר לא רק לעלייה בשכר אלא גם שיפור בתנאים, כמו למשל עבודה מהבית.

 

נגישות