איך מקימים אפליקציה שמותאמת לעסק שלכם?

הקמה של אפליקציה אשר מותאמת לעסק שלכם מהווה הזדמנות מצוינת ליצור חשיפה גדולה יותר, חיבור ישיר ללקוחות קיימים כמו גם פוטנציאליים לצד יצירה של מערך שיווק יעיל שיוביל לקשר יומיומי עם הלקוחות שלכם. הקמה של אפליקציה מתאימה לכל בית עסק, ולכן בחרנו להציג את מיטב הטיפים שדרכם תוכלו להקים אפליקציה המותאמת בדיוק לצרכים הנדרשים של העסק שלכם. מוכנים? בואו נתחיל!

הגדרת מטרות

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך ההקמה הוא לחשוב היטב על המטרות שלשמן אתם מקימים את האפליקציה. אם למשל אתם עסק לממכר של בגדים ונעליים, אפיון האפליקציה הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך ההקמה ועל כן מומלץ לבצע את השלב הראשוני הזה לאחר חקר שוק מקיף אודות קהל הלקוחות,

פיצ'רים

אפליקציה איכותיות היא אפליקציה המציעה פ'יצרים אשר מותאמים לדרישות של קהל היעד. אם למשל מדובר באפליקציה המיועדת לבית עסק המתמחה בתחום האופנה, התאימו את הפיצ'רים לצרכים של הלקוחות כמו למשל אפשרות להכנסת פריטים לעגלה, תשלום מאובטח וכן יכולת לנוע בין הקטגוריות השונות באופן קל ופשוט.

איך מקימים אפליקציה שמותאמת לעסק שלכם?

חקר מתקרים

על מנת להוביל לפיתוח אפקטיבי, חשוב מאוד לבצע חקר של המתחרים מתוך מטרה להוביל לפיתוח של אפליקציה שהיא גם ייחודית אבל גם לא נראית זהה לאפליקציה אחרת. מדובר בשלב הכרחי בתהליך, בייחוד לאור העובדה כי כיום רוב בעלי העסקים מחליטים לפתח אפליקציות שנועדו  להוביל ליצירה של ערוץ שיווק ופרסום אפקטיבי, ועל כן היכולת שלכם להקים אפליקציה שהיא גם בעלת ערך אבל גם מאפשרת לכם לבלוט מעל המתחרים בשוק תחרותי.

פיתוח אפליקציה דרך חברה המתמחה בתחום

על מנת לבצע את התהליכים השונים הכוללים את האפיון, חקר שוק וחקר מתחרים, רצוי ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום ולא לבצע את התהליך באופן עצמאי. הסיבה לכך נובעת מכישורי פיתוח וכן הטמעה של פיצ'רים שהיא מורכבת למדי, ועל כן את תהליך הפיתוח נדרש לבצע אל מול מפתח מקצועי ובעל ניסיון שעוסק בתחום באופן עצמאי או דרך חברה המתמחה בתחום.

בדיקת האפליקציה

לאחר שהקמתם את האפליקציה בשלב הראשוני, השלב הבא הוא לבצע בדיקת תוכנה שנועדה לבחון האם יש תקלות, כחלק מהבנה כי עד שהאפליקציה עולה לאוויר, היא חייבת לעבוד בצורה מושלמת, מהירה ונעימה למשתמש. חווית המשתמש היא חשובה במיוחד ועל כן הקדישו זמן לביצוע של בדיקות הן באמצעות מפתח מומחה, עד לעלייה לאוויר.

לסיכום

פיתוח של אפליקציה לבית העסק היא דרך מצוינת ליצור ערוץ שיווק ופרסום. יחד עם זאת, מדובר בתהליך מורכב שצריך להתבצע בצורה מסודרת עם חקר שוק, חקר מתחקרים, יצירת פיצ'רים בהתאמה אישית וכן פיתוח ובדיקה, עד שבסופו של דבר תוכלו להיות שלמים עם התוצאה הסופית בדמות אפליקציה ייעודית.

נגישות