בלוג

כי יש לנו מה לספר לכם...

כלי למעקב אחר תנועות עכבר Hotjar

השקעתם זמן וכסף רבים על מיזם אינטרנטי חדש, אך הוא לא עומד במטרות והיעדים שלכם. בכל פעם שאתם בודקים, הנתונים הסטטיסטיים מראים על אלפי משתמשים שמגיעים לאתר, בודקים את המוצרים והשירותים שלכם, אך בסופו של דבר נוטשים אותו ללא ביצוע הפעולה הרצויה. אז איך נדע מה גורם למשתמשים להגיע לאתר שלכם, אך לא לבצע רכישה? לשם כך נועד כלי מעקב תנועות העכבר.

מה זה מעקב תנועות עכבר?

מעקב תנועות עכבר (Mouse Tracking) נועד בראש ובראשונה לצורך בדיקות שמישות, ומהווה ככלי עיקרי בתהליכים שונים בתחומי חוויית המשתמש והשיווק באינטרנט. השימוש בכלי מתבצע באמצעות הטמעת קוד מיוחד הנמסר לנו על ידי השירות מעקב תנועות העכבר שאנו משתמשים בו, ומאותו הרגע השירות מאפשר לנו לתעד ולהקליט את תנועות סמן העכבר של המשתמשים בממשק. אחרי שתילת הקוד נוכל לקבל בכל רגע נתון דוחות סטטיסטיים שונים המאפשרים לנו להבין בצורה אינפוגרפית את התנהגויות המשתמשים בממשק.

כלי למעקב אחר תנועות עכבר Hotjar

ישנם כלים רבים המאפשרים לנו לבצע את מעקב תנועות העכבר, אך בפוסט זה נסקור את הכלי הפופולארי של חברת Hotjar.

כאן תוכלו לצפות בסרטון תדמית של החברה המתאר את השימושים השונים בכלי:

כלי ה Hotjar כולל רכיבים רבים המאפשרים לכם למצות את היכולות הטכנולוגיות האחרונות על מנת לשפר את האתר. בואו נעבור על חלק מהתכונות העיקריות שהממשק כולל:

  1. מפות חום (Heatmaps) - השימוש במפות החום עוזר לנו לנתח ולפרש את התוצאות של דפוסי השימוש של המשתמשים שלנו בממשק. זאת באמצעות הצגת מפה המציגה בצורה אינפוגרפית ריכוז של אזורי עניין בממשק. ככל שהאזור נצפה יותר, כך הוא מסומן בצבע "חם" יותר. 
  2. הקלטות תנועות העכבר של המשתמשים - פיצ'ר נוסך שהכלי מספר הוא זיהוי בעיות השמישות של הממשק על ידי צפייה בהקלטות של משתמשים אמיתיים בממשק, בזמן השימוש שלהם באתר. הכלי מספק לנו הצצה מלאה לדרך השימוש שלהם, והניווט שלהם בממשק.
  3. כלי ניתוח המרות - הכלי מאפשר לנו לאתר נקודות חולשה בממשק, ובאמצעות חיזוקן להגדיל את כמות הרכישות וההזמנות באתר. כך תוכלו לזהות באיזה דף ובאיזה שלב רוב המשתמשים עוזבים את הממשק, ולשפרם בהתאם. 
  4. כלי סקרים - באמצעות כלי הסקרים ש Hotjar מספקת תוכלו לאסוף תובנות עמוקות יותר מהמשתמשים שלכם בממשק. תוכלו לשלב שאלון לאחר ביצוע הרכישה, ברגע שהמשתמשים נוטשים את הממשק ועוד.

תמחור

חברת Hotjar מאפשרת לכל לקוח לרכוש חבילה לפי כמות הצפיות באתר שלו לפי יום. החבילות מתחלקות לשלושה סוגים :

  • מסלול Personal הכולל מסלול חינמי הכולל עד 2,000 צפיות ביום לאתר, ומסלול מתקדם יותר ב 29$ לחודש הכולל עד 10,000 צפיות ביום באתר.
  • מסלול Business הכולל מספר תתי מסלולים הנעים בין 20,000 צפיות ביום לדף (89$ לחודש) ועד 400,000 צפיות ביום לדף (589$).
  • מסלול Agency עבור סוכנויות ויועצים מתחום חוויית המשתמש והשיווק באינטרנט העובדים עם מספר אתרי לקוחות במקביל. במסלולים אילו לא מצוין מחיר, אלא בקשה ליצירת קשר עם החברה.

בתמונה - החבילות השונות המופיעות בעמוד התמחור של חברת Hotjar

מסקנה

מהשימוש בכלי אנו יכולים להמליץ עליו לטובה, אך בכל מקרה ממליצים לכם להתחיל עם אחד מהמסלולים הבסיסיים יותר, ומשם להתקדם למסלולים היקרים יותר לפי הצורך.

בהצלחה

 

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר