בלוג

כי יש לנו מה לספר לכם...

איך לבצע מבחני A/B לאפליקציות, כלים ואלמנטים לבדיקה

יזם יקר, אני מניח שלא פעם תהית האם המשתמשים שלך היה מבצעים יותר רכישות באפליקציה שלך, אם לדוגמא היית מעצב את כפתור הקנייה בצבע כתום?, או לחילופין, האם המשתמשים שלך היו מגדילים את כמות שעות המשחק ברגע שהייתם בחומרים להשאיר את הרקע הכחול במקום המעדיפים את הרקע הכחול במשחק שלך לעומת הרקע האדום? 

אני למדתי שהיזמים הכי מצליחים פשוט הצליחו ללמוד מה עובד, ומה לא עובד. אחת הדרכים שבהן הם משתמשים ללמידה היא על ידי בדיקות חוזרות ונשנות, על ידי כלים מיוחדים, של אלמנטים שונים באפליקציה ואופטימיזציה שלהם בהתאם לתוצאות.

חשוב לציין, לא משנה אם האפליקציה כבר נמצאת בחנות האפליקציות, או שאתם בדיוק עומדים להשיק אותה, לא כדאי לוותר על מבדקי שמישות שונים, ובחינה מדוקדקת של החלקים העיקריים של האפליקציה, גם תוך כדי שימוש בכלי בדיקה כגון מבחני A/B אשר יכולים לתת לך את המידע החשוב ביותר לגיוס, שימור, והפעלת משתמשי האפליקציה שלך כמו שצריך.

מה זה מבחן A/B ?

מבחן ה A/B הוא כלי עזר המשמש אותנו למבדקי שמישות לפלטפורמות אינטרנט שונות. באמצעות מבחן ה A/B, אנו יכולים למדוד פרמטרים שונים, ואלמנטים שונים בממשק, ואף לקבל מידע סטטיסטי מדויק אודות התפקוד של אלמנטים אלו, כעזר לתהליך אפיון חוויית משתמש נכון.

המבחן יכול לשמש אותנו בדף נחיתה שמטרתו למשוך גולשים להשאיר פניות (לידים), או באתרים המוכרים מוצרים ואו שירותים שונים, ואף בממשקי אינטרנט שונים, ואפליקציות בהם נוכל לבחון את הפונקציונאליות של הממשק.

במקרים בהם מדובר על בחינה של ממשקים שמטרתם למכור מוצרים ושירותים, או לקבל לידים, אנו מודדים את אחוזי ההצלחה על ידי הנתון – יחס המרה (Conversion Rate). יחס ההמרה מודד את כמות הגולשים בממשק, מול מספר הפעמים שאותם הגולשים ביצעו את הפעולה שאותה עוד הגדרנו מראש, טרם הגיעו לאתר (Goal). המבחן עצמו מתבצע על ידי מדידה בזמן אמת של אלמנט מסוים במספר גרסאות (תמונות שונות \ כפתורים שונים \ טקסט שונה וכדומה), ומעקב אחר הגרסא שייצרה את אחוזי ההמרה הגבוהים ביותר. גם לאחר שזיהינו את הגרסא המוצלחת יותר, אנו יכולים להמשיך בביצוע האופטימיזציה, וזאת על ידי בחינה חוזרת של אותו האלמנט והניסיון להגדיל את אחוזי ההמרה, ואו בדיקה של אלמנטים אחרים בממשק.

אילו אלמנטים ניתן לבחון באפליקציה

אז איך מתחילים? ישנם לא מעט אלמנטים אשר ניתן לבחון באפליקציה, שיכולים להשפיע משמעותית על כמות הרכישות באפליקציה, וכמות ההורדות בחנויות של גוגל ואפל. על מנת להתחיל עם הבדיקות עלינו להגדיר דף נחיתה (לצורך העניין, עמוד הורדת האפליקציה ב Google Play), לשלוח כמה שיותר תנועה לעמוד ההורדות, ולנתח את אחוזי ההצלחה של כל וורסיה. כעת עלינו להחליט אילו אלמנטים לחקור, אני ממליץ להתחיל מהאלמנטים הבאים :

1.אייקון האפליקציה – אייקון האפליקציה יכול להשפיע רבות על החלטתו של המשתמש בהורדת האפליקציה. מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה בה אנו מחפשים אפליקציה מסוימת, ובוחרים לבחון מקרוב יותר את האפליקציות שהאייקון שלהן נראה לנו הכי רלוונטי או מרשים. לכן היינו ממליצים לכם לבחון 2-3 וורסיות לאייקון ולוודא איזה מהוורסיות מביאה ליותר כניסות לדף ההורדה, ואף משפיעה ביותר על כמות ההורדות.

2.צילומי המסך לתצוגה של האפליקציה – כמו עם האייקון, צילומי המסך מהאפליקציה יכולים להשפיע משמעותית על המשתמש, באמצעות הצילומים אנו יכולים לקבל מושג טוב יותר אודות האפליקציה, והמראה שלה. אני לא מוריד אף אפליקציה או משחק מבלי לבחון קודם את התמונות. לכן כדאי להעלות את צילומי המסך הטובים ביותר שלכם, ולבחון אילו מהם משפיעים הכי הרבה על המשתמשים, ניתן להעלות תמונות שונות, לסדר את סדר התמונות באופן שונה, ועוד.

3.תיאור האפליקציה – תיאור האפליקציה חשוב מאוד, ויכול להשפיע רבות על החלטתו של המשתמש בהורדת האפליקציה. בחנו וורסיות שונות של התקציר, וגלו איזו וורסיה תורמת לכם ביותר לחווית המשתמש ולכמות ההורדות.

4.הנעה לפעולה בתוך האפליקציה - סקר ענק שנערך לאחרונה קבע כי למעלה מ-80% מהמשתמשים המורידים אפליקציה חדשה בודקים אותה ואז לא משתמשים בה שוב. כך, אנחנו יכולים להשלות את עצמנו עם נתוני הורדות מנופחים שלא משקפים את המציאות, ובסופו של דבר לא תורמים לנו מאומה, במיוחד במקרים בהם הורדת האפליקציה היא בחינם, ומודל הרווח מתבסס על פרסומות, רכישות וכדומה. לשם כל עלינו להניע לפעולה את המשתמשים בתוך האפליקציה ולגרום להם לשתף פעולה, אם זה להיכנס ואו להישאר במשחק, להוריד אפליקציות נוספות שלנו, לרכוש חבילות בתשלום (ראה סעיף הבא) ועוד. בחנו את כפתורי ההנעה לפעולה של האפליקציה, שנו את הצבע והטקסט על הכפתור, כל שינוי קטן יכול לתרום לכם לעליה של עשרות אחוזים.

5.רכישה בתוך האפליקציה – רוב המפתחים המאפשרים להוריד את האפליקציה שלהם בחינם, בונים את מודל הרווח שלהם על רכישת חבילות בתשלום, או על ידי צורות אחרות של תשלום כמו צפייה בפרסומות, הורדה של אפליקציות מפרסמות צד ג', ועוד. גם כאן היינו מנסים לבחון טבלאות תמחור שונות, להוסיף מבצעים מידי פעם ולראות איזו וורסיה מביאה לרוב הרכישות. 

שלושה כלים למבחני A/B לאפליקציות 

1.שירות Taplytics - השירות מציע כלי מבחן A/B, המאפשר למשתמשיו להשתמש בממשק נוח ופשוט המתאים במיוחד למנהלי מוצר ומשווקים, המעוניינים לבדוק אלמנטים ופרמטרים שונים, ללא כל צורך בידע בקוד.

2.שירות Splitforce - השירות מציע כלי מבחן A/B, המאפשר לנו לבדוק פרמטרים שונים בקלות, וכן פיצ'ר המאפשר לנו לשלוח בלחיצת כפתור את הוורסיה הזוכה במבחן למפתחי האפליקציה, מה שמסייע לנו לבצע שיפורים באפליקציה ולהגדיל את ההמרות בצורה פשוטה ומהירה.

3.שירות Amazon A/B Testing - השירות מציע כלי מבחן A/B, המאפשר לנו להשתמש במערכת ניהול די פשוטה ולא מסובכת, אך גם מותאמת יותר לאפליקציות עם טראפיק גבוה של משתמשים.

לסיכום

אין יותר צורך לתהות או לנחש, כל שעליכם הוא ללמוד מה עובד באפליקציה שלכם, ומה לא עובד. את זאת תעשו על ידי ביצוע של מבחני A/B לכלל האלמנטים באפליקציה שלכם, מה שברוב המקרים יעניק לכם את כל המידע שאתם צריכים על מנת להרים את האפליקציה לגבהים חדשים.

בהצלחה!

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר