בלוג

כי יש לנו מה לספר לכם...

8 טיפים לשיפור ארכיטקטורת המידע באתר

אחד האלמנטים החשובים ביותר בנושא ארכיטקטורת המידע (IA) הינו נושא הניווט באתרי אינטרנט. בכל פרויקט של חווית משתמש עלינו לשים בראש סדר העדיפויות שלנו את הדגש על קלות הניווט של המשתמש בממשק. זאת מכיוון שלמדנו מהניסיון הרב שלנו שאחד האלמנטים שגורמים לכישלון עסקי של אתר אינטרנט שמתבטא לרוב בירידה של יחסי ההמרה של האתר, ועלייה באחוזי הנטישה של הגולשים (Bounce Rate) - הינו ניווט לא תקין או מבלבל, מה שגורם לרוב המשתמשים לאבד את האוריינטציה בממשק שלנו ולנטוש אותו, כאשר ברוב המקרים זה יהיה לפניי שישאירו את הפנייה או ישלימו את הרכישה. 

אז איך ניתן להפוך את הניווט באתר לנוח ושימושי? אם תפעלו לפי הנחיות הבאות, סביר להניח שתוכלו ליצור ניווט ידידותי למשתמש וחווית משתמש ייחודית באתר : 

אחידות בתפריטים - שמירה על ניווט ואחידות התפריטים, בכלל הדפים באתר, מאפשרת למשתמש לנווט מכל נקודה לכל נקודה בכל זמן נתון, וללא סיבוך מיותר, מה שמאפשר לנו להבליט את כל התכנים באתר בצורה שווה, ולאפשר להם חשיפה במרחק קליק אחד של עכבר.

שמירה על שפה גרפית אחידה – עיצוב של כלל האלמנטים באתר בסטייל אחיד וחוזר לכל אורכו, יאפשר לנו להקטין את הלחץ הקוגניטיבי על המשתמש, ולסייע לו ללמוד את הממשק בצורה הקלה ביותר. לשם כך מומלץ לשמור על אחידות בסוגי הכותרות (H12345), בולטים ומספור, צורת הזנת התוכן והתמונות, אחידות בסוג, גודל וצבע הפונטים ועוד. 

חיווי על מיקום המשתמש - אחד האלמנטים החשובים בארכיטקטורת המידע ושמישות באתרי אינטרנט, הינו יכולת ההתמצאות של המשתמש בממשק. על מנת לשפר את יכולת ההתמצאות של המשתמשים באתרנו, להוסיף בכל עמוד אלמנטים מסייעים כגון : נתיב פירורי לחם (Breadcrumbs), חיווי בתפריט על מיקומו של המשתמש באתר (hover), ועוד.

שימוש בתיבת חיפוש באתר - השימוש בתיבת החיפוש הוא חשוב, ותורם לנו לא מעט בהקשר של ארכיטקטורת מידע תקינה. לשם כך עלינו לשלב תיבת חיפוש שתופיע בכלל עמודי האתר, וכן שתאפשר חיפוש שאילתות בכל חלקי האתר.

מתן פידבק לפעולות המשתמש - בסיום כל פעולה של המשתמש באתר שלנו, עלינו לתת לו פידבק המאשר את הצלחת הפעולה (לדוגמא - מעבר לדף תודה לאחר שליחה מוצלחת של טופס), או המסמל את כישלון הפעולה (לדוגמא - הודעה כי הטופס לא נשלח, עם סימון ברור של השדות שלא מולאו כראוי). ברגע שהמשתמש יקבל אינדיקציה לפעולותיו באתר, נחסוך ממנו תסכול רב, ונרוויח גולש נאמן לטווח ארוך, וחווית משתמש מושלמת באתר.

קישור הלוגו לדף הבית – לרוב המשתמשים יש נטייה להתחיל לגלוש באתר שהם לא מכירים, ישר מדף הבית שלו, גם אם נחתו ישר מגוגל או מפרסום אחר בעמוד אחר באתר. את החזרה לדף הבית הם מבצעים על מנת לחדש את תהליך חיפוש המידע ישירות משם. אחת הדרכים להקל על המשתמשים לחזור לדף הבית היא ליצור קישור מהלוגו הראשי של האתר לדף הבית שלו, בכך נוכל להקל על המשתמשים לחקור את אתר האינטרנט שלנו.

שימוש במפת אתר - שימוש במפת אתר (Sitemap) הוא קריטי עבור כל אתר המתיימר לספק מערכת ניווט שמישה. כל משתמש שאיבד את דרכו יפנו למפת אתר שלה יש קישורים לכלל הדפים (או לדפים הראשיים) של אתר האינטרנט. 

שימוש לא נכון בתוכן - אחת מהשיטות החשובות לשיפור חווית המשתמש בממשק הינה, התאמת התוכן שבאתר לקהל היעד שלו. אתר העוסק בספורט יעלה מאמרים מתאימים, בשפה בסיסית. ואתר העוסק בנושאים חדשניים יותר יעלה מאמרים מתאימים בעלי שפה גבוהה יותר.

בהצלחה

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר