בלוג

כי יש לנו מה לספר לכם...

6 רעיונות מקוריים לשימוש בכפתורי הנעה לפעולה CTA

אחד האתגרים המרתקים בעולם חווית המשתמש, הינו אתגר השיווק והמכירות, והניסיון בהגדלת ההכנסות הכספיות של היזם מהממשק שאפיינו לו. על מנת להגדיל את כמות המכירות באתר, ניתן להשתמש במספר פרקטיקות, שאחת מהן היא הגדלת יחסי ההמרה של האתר. יחס המרה (Conversion Rate) הוא מושג השגור בפי מאפייני חווית משתמש, ובמיוחד אצל אלו המתמחים בשיפור יחסי ההמרה של אתרי אינטרנט (Conversion Rate Optimization). המושג מתייחס לאחוז הגולשים שהגיעו לאתר שלנו והפכו מגולשים ארעיים לגולשים שביצעו את הפעולה אותה תכננו שיבצעו. 

כפתור הנעה לפעולה CTA

אחד הכלים שמאפשרים לנו להעלות את יחסי ההמרה באתר אינטרנט, הינם כפתורי הקריאה לפעולה (Call to Action - CTA). כפתורי ה CTA הם הכפתורים בהם אנו משתמשים באתר האינטרנט שלנו, או בדף הנחיתה שלנו, ומטרתם הינה להסב את תשומת ליבו של הגולש, או לעודדו לפעולה הרצויה לנו (ביצוע המרה). פעולות אלו יכולות להיות :

- רכישת מוצר באתר מכירות

- השארת פרטים בטופס יצירת קשר (ליד)

- השארת פרטים לצורך הורדת ספר אלקטרוני וכדומה. 

כפתורי CTA יכולים להשתנות בסגנון וגודל בהתאם להשגת המטרה, וסגנון אתר האינטרנט שלנו. על מנת לסייע בהשגת המטרה, ולהגדיל ככל הניתן את יחסי ההמרה באתר שלכם, עליכם לחשוב על כפתור שיעזור לכם להפיק את המרב מגולשי האתר שלכם. לשם כך קיבצנו לכם מספר טיפים שווי ערך, למציאת הנוסחה לכפתור ה CTA שיעבוד הכי טוב בשבילכם :

השתמשו בפקודה בכפתור הקריאה לפעולה – זה הכול עניין של להיות ברורים ותמציתיים עם כפתור ה CTA שלנו. אין לנו הזדמנות שנייה עם הגולשים שלנו. לכן עלינו להיות מאוד ברורים עם ההנחיות שלנו לגולשים, לדוגמא : 

- לבעלי אתר מסחר אלקטרוני - השתמשו בכפתור ה CTA במילים כמו "קנה \ קנה עכשיו", "הזמן \ הזמן עכשיו", או "לרכישה" ועוד.

- מקדמים אתר אינטרנט מסוים בשיטת שיווק תוכן - השתמשו בכפתור ה CTA במילים כמו "הורד \ להורדה \ הורד עכשיו", או "הירשם \ הירשם עכשיו \ להרשמה"

אל תפחדו להיות יצירתיים – חשוב מאוד לשמור על הנוסח של האתר שלכם, ובמיוחד של כפתור ה CTA שלכם, עשו שימוש בשפה עכשווית, ואל תפחדו להיות יצירתיים. השתמשו במיקרו-קופי. לשימוש בטיפ זה יש מספר יתרונות. השימוש במיקרו-קופי שונה ויצירתי יכול לסייע לנו לבדל את המותג שלנו למיוחד, שונה ואיכותי יותר מהשירות או המוצר המתחרים. זאת בנוסף לאפשרות להגדיל את יחסי ההמרה בזכות העובדה שאנחנו משתמשים בקופי מקורי ומזמין יותר. לדוגמא :

- במקום להשתמש במשפט : "בדוק את מבצעי היום", עשו שימוש במשפט : "עשרות מבצעים ממתינים לך, רק בלחיצת כפתור".

- במקום להשתמש במשפט : "התקשר לקבלת פרטים", עשו שימוש במשפט : "אסור לפספס! התקשר עכשיו".

השתמשו במילים שמעוררות רגש או התלהבות – על מנת לעורר תגובה חזקה אצל הגולשים שלכם, נסו לעורר בהם רגש, וגרמו להם להבין מה הערך שהמוצר או השירות שלכם נותנים להם. ברגע שתגרמו לגולש לחוות חיבור רגשי למוצר או השירות שלכם יגדלו הסיכויים שהוא ינקוט בפעולה בה אתם מעוניינים. ראו את הדוגמא הבאה :

שימו לב לשימוש בקופירייטינג וביתרונות שמספק המוצר. לא רק שאנחנו מבטיחים להם שהם לעולם לא ישכחו יותר את אישור ההזמנה שלהם, אנחנו גם נותנים להם את האפשרות למפות את המסלול שלהם, לנהל את ההזמנה שלהם, ולהזמין מלון ברגע האחרון ללא צורך בשימוש בכרטיס אשראי. שימוש באלמנטים אלו יבטיח את העלאת יחסי ההמרה באתרכם.

נצלו את הפחד של הגולשים מפספוס המוצר או השירות שאתם מציעים – טקטיקה יעילה נוספת שתמיד תורמת בהעלאת יחסי ההמרה של האתר הינה העברת המסר כי אי רכישה של המוצר או השירות שלכם יהיה פספוס גדול מצד הגולש, ולכן הוא חייב עכשיו לרכוש את המוצר. לדוגמא: תוכלו להשתמש במחיר היכרות למוצרים שלכם, אך חשוב לציין בבירור כי המחיר מוגבל לתקופה קצרה מאוד, כך שגם אם הגולש לא יבצע את הפעולה באותו הרגע הוא ידע כי יש מחיר לכך והוא יסתכן בכך שמחיר המוצר שהוא מתעניין בו עלול לעלות. לכן שימוש בביטויים כגון : עכשיו, מיידית, היום,.

זוהי למעשה אחת מהטקטיקות האהובות עליי כשזה מגיע לכפתור CTA מוצלח. לגרום לגולש את הפחד לפספס מבצע טוב הוא מניע מאוד יעיל. כגולשים חושבים שהם עלולים להפסיד הזדמנות שאולי לא תחזור שוב, הם יהיו נחושים לבצע את הרכישה. במיוחד ברגע שנכתוב על מבצע מכירה של מוצר שאנו משווקים, ושלא יימשך לעד. ראו את הדוגמאות הבאות מתוך האתר של שילב : 

שימו לב להדגשה על הגבלת המבצע בתאריך וכן ההגבלה על כמות הפריטים שבמבצע, המוסיפים תחושה של דחיפות שיגרמו לגולש לבצע את הפעולה באותו הרגע. השימוש בטקטיקה זו באתר של שילב הוא דוגמא מצוינת לשימוש באפיון חווית משתמש.

עשו שימוש במספרים – ידוע כי גולשים מגיבים היטב למספרים, במיוחד כאשר מדובר על הנחות, מבצעים, ותמריצים אחרים. בחלק מהמקרים, תגובה זו יוצרת רכישה אימפולסיבית אצל הגולש, ומגדילה את המכירות באתר האינטרנט שלנו. לכן, כאשר נוצרת ההזדמנות, למה לא לפנות לקהל היעד שלכם כך?. היתרון במקרה זה הוא כפול מכיוון שאתם נותנים מראש את המידע אותו הגולש מחפש, שכולל בדרך כלל את מחירו של המוצר, ובכך אנו מקטינים את יחס הנטישה באתר (אם הגולש ראה את המחיר ועדיין בחר ללחוץ על המודעה, אז כנראה שאותו הגולש מעוניין במוצר או השירות שאתה מציע).

תנו לגולשים שלכם סיבה מדוע הם צריכים ללחוץ על הכפתור – במילים אחרות, מה הערך שאנחנו מציעים בעבור הגולש ? האם נעזור להם למצוא את המלון הזול ביותר, האם הפיצה שלנו הכי טעימה, או האם התוכנה שלנו הכי טובה?. אנחנו חייבים לקשור את כפתור ה CAT שלנו עם הצעת המכירה הייחודית שלנו (USP- Unique Selling Proposition). 

לדוגמא : 

- אם המוצר שאנו מעניקים לגולש (EBOOK לדוגמא) הוא בחינם, אל תשכחו לציין זאת במשפט הקריאה לפעולה שלכם.

- אם נחזור לדוגמא של בוקינג.קום ממקודם, ראו כי הם מציעים מספר נקודות ערך, מלבד יתרונות המוצר (האפליקציה בחינם, זמינה לאייפון ואנדרואיד, ועוד). 

באמצעות שימוש בטיפ זה, נוכל להתמודד מול התחרות הרבה ברשת ולבדל את המוצר שלנו באמצעות ערכים ויתרונות מבדלים, ובכך לגרום לגולש לבצע כנגזרת מהחלטתו לבצע את הרכישה באתר שלנו, זהו שימוש מצוין באפיון חווית משתמש

בהצלחה!

יש לך שאלות על התהליך שלנו ? רוצה לקבל הצעת מחיר ? אפשר להתחיל בשיחת טלפון או פגישה

כן! בואו נדבר